Stream 020513
------------------------------------------------
Myšlenka: všechny současné způsoby dopravy osob po městě nejsou dobré. proč ?


MHD: jezdí jenom na vytyčená místa a jen někdy, což nemusí korespondovat s vašimi potřebami
Auto: v 60% jede v autě po městě jen jedna osoba. je opravdu nutné na přepravu svých +-100 kilo váhy sebou "tahat" 1000 a více kilo železa ?
Taxi: jednorázově efektivní, ale pro každodenní používání zbytečně drahé.
Motocykl/skutr: nechrání posádku ani při případné kolizi, ale hlavně před nepřízní počasí. Použití ve sněhu, mrazu nebo jen silnějším dešti by napadlo jen masochistu se sebevražednými sklony.
Jízdní kolo: dtto co motorka a navíc né každý má dostatešnou fyzičku a také zpocený cyklista rozhodně není vhodný partner např. pro obchodní jednání nebo posezení u stolu.
Pěší chůze: je sice zdraví prospěšná, ale na delší vzdálenosti zoufale pomalá.

Výsledek: Do města potřebujeme neco malého, levného, bezpečného, celoročně použitelného, maximálně pro dvě osoby, s rychlostí 50km/h, se zavazadlovým prostorem. Také pokud možno zároveň praktické i elegantní.

Řešení: protože se dlouhodobě zabývám designem, ergonomonií a také se hodně zajímám o konstrukci silničních motorových vozidel, navrhl jsem Rex Stream, který splňuje výše zmíněné požadavky. Moje řešení není nikterak převratné (víceméně o totéž se pokoušely i významné automobilky před i po WWII), ale díky pokroku technologie jsme dnes schopni toto řešení realizovat podstatně efektivněji.

Historie

Projekt Rex Stream vznikl v mé hlavě v létě 2003, když jsem málem měl nehodu motorce, jsem usoudil že dvě kola jsou málo pro stabilitu zejména když prší.
Tehdy mě inspiroval Velorex (proto také název Rex) a začal jsem přemýšlet a vymýšlet a malovat (zde v úvodu uvedený obrázek je vůbec první návrh designu namalovaný na účtenku v hospodě v Krumlově )
Přizval jsem k věci i svého bratra - inženýra, konstruktéra silničních motorových vozidel. Začali jsme počítat, kreslit, dělat simulace na počítači, stavět dynamické modely.
Do projektu jsme (externě) získali i další špičkové odborníky na jednotlivé specializované části projekce a realizace.
Maloseriová výroba nám umožňuje splnit individuální přání zákazníků na výbavu či konfiguraci.

Původní plán byl vyrobit něco malého, levného do města se specifikací jízdního kola s pomocným motorem (o výkonu méně než 1,5KW). Posléze se myšlenka poněkud rozrostla a v počítačích začaly vznikat další varianty.
Dalším impulsem byl velký zájem lidí s nějakým tělesným handycapem (vesměs získaným díky dopravní nehodě na motorce) pro ně byla navržena specifikace HCS.
modely


                                                                             Tomáš Flipper Zikmund